Miejscowość o walorach unikatowych w skali całej Polski

Krynica Morska to bez wątpienia miejscowość o walorach unikatowych w skali całej Polski. Liczące paręset kilometrów linia brzegowa Morza Bałtyckiego sprawia, że wczasowicze mają do wyboru sporo ciekawych kurortów. Jednak żaden z nich nie wykazuje takiej specyfiki, jak Krynica Morska. To niewielkie przymorskie miasteczko, którego obszar w całości należy do Parku Krajobrazowego Mierzeja Wiślana, w niezwykły sposób łączy w sobie uroki czarownego kurortu morskiego, miasta portowego(na terenie Krynicy Morskiej znajdują się cztery przystanie morskie a takze port) a jednocześnie nieskażonego rezerwatu dziewiczej przyrody. Oprócz Parku Krajobrazowego Mierzeja Wiślana, zachodni region miasta oferuje wczasowiczom również niezwykły rezerwat przyrody Buki Mierzei Wiślanej.
Wszystko to sprawia, że, jako kurort morski, Krynica Morska wyraźnie odróżnia się od pozostałych przymorskich miejscowości w naszym kraju, które mają nam do zaoferowania hałas, tłumy wczasowiczów oraz jarmarczno-festynową atmosferę, która z oczywistych względów nie wszystkim odpowiada. W porównaniu z tymi miejscowościami, stegna kwatery prywatne stanowi prawdziwą oazę spokoju, w której możemy naprawdę wypocząć i zrelaksować się, kontemplując piękno lokalnej przyrody oraz, oczywiście, morza.

Co istotne, Krynica Morska wciąż nie cieszy się aż tak dużą popularnością wśród polskich turystów, jak chociażby Międzyzdroje, Mielno czy Sopot, Z tego powodu, takie rozwiązania, jak krynica morska noclegi cechują się znacznie bardziej atrakcyjnymi warunkami cenowymi, niż ma to miejsce w przypadku innych przymorskich miejscowości turystycznych.

Może Ci się również spodoba